Ilona Leib

Ilona Leib

Juhataja, strateegiline konsultant

+372 613 0610

+372 516 5654

ilona@prpartner.ee

Ilona on strateeg, keda kutsutakse ettevõtetele ja organisatsioonidele uut hingamist andma, kommunikatsioonitegevuses selgeid sihte seadma ja kriise lahendama.

Ilona on Tartu Ülikooli kriisikommunikatsiooni lektor, kes aitab läbi erinevate kommunikatsioonitreeningute mõtteid korrastada ja saabuvateks olukordadeks valmis olla.

Töökogemusi

Ilona nõustab ettevõtteid ja organisatsioone suuna valikul või uue sihi seadmisel. Ta on mitmete tippjuhtide strateegiline mõttepartner. Tema tugev saavutusvajadus aitab strateegiatel plaanideks saada ja plaanidel realiseeruda. Ilona on olnud võtmenõustajaks nii äriliste kui organisatsiooniliste muutuste juhtimisel ja kriiside lahendamisel.

Ilona on üks Eesti riikliku kriisikommunikatsiooni süsteemi loojatest ja siseministeeriumi 2003. aastal välja antud kriisikommunikatsiooni käsiraamatu koostajatest. Tal on riikliku kriisireguleerimise meeskonna meediagrupi juhtimise kogemus.

Ilona on Tartu Ülikoolis kriisikommunikatsiooni lektor ning ta on õpetanud suhtekorraldust ka Tallinna Ülikoolis. Aastatel 1999-2004 on Ilona töötanud siseministeeriumi avalike suhete juhina, nõustades karjääri jooksul viit siseministrit. Ilona juhtis 1999. aastal Reformierakonna riigikogu valimiste kampaaniat Tartus. Aastatel 1994-1999 oli börsiettevõtte Estiko kontserni infojuht, kuuludes ka kontserni direktsiooni.

Haridus

Ilona on lõpetanud 2003. aastal Tartu Ülikooli bakalaureuse kraadiga ajakirjanduse erialal ning õppinud samas magistriõppes avalikkussuhete ja teabekorralduse erialal.

Muud huvid

Ilona on Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi ning Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi liige. Ta on olnud tegev muinsuskaitseliikumises ja osalenud aktiivselt kodanike komiteede tegevuses, olnud Pan-Euroopa Eesti noorteühenduse juht ning Reformierakonna noorteühenduse üks asutajatest.